Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Чи повернули кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків?
Вікторія Горожанова, адвокат, ID Legal Group

27 травня 2022 набув чинності Закон України 2260-IX, який передбачив податкові зміни в умовах війни, а саме: повернення податкового обов'язку щодо реєстрації податкових накладних та РК у встановлені законом строки, подання податкової звітності та, відповідно, сплати податків. А також відновлення камеральних, документальних, фактичних перевірок, до того ж позапланових перевірок за умови можливості їх проведення під час воєнних дій.

Так, законодавці не лише відновили власне обов'язок сплати податків, а й механізм перевірки такої сплати та її документування.

До того ж зазначено, що камеральні перевірки за період лютий-травень 2022 року розпочинаються 21 липня 2022 року.

Якщо в платників податків є можливість з огляду на воєнний стан виконати свої обов'язки платників податків, їх звільняють від відповідальності за умови реєстрації ПН до 15.07.2022, подання податкової звітності до 20.07.2022 і сплати податків до 31.07.2022.

Не варто забувати і про кримінальну відповідальність за умисне ухилення від сплати податків (ст. ст. 212, 212-1 КК України), яка, зважаючи на прийняті законом зміни, настає після 31.07.2022.

Суб'єктами складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 КК України, є платники податків, які умисно не сплатили будь-яким чином частково або повністю податки або збори в установлений законодавством строк.

За нинішніх умов строк сплати податків за лютий-травень 2022 року законодавством установлено до 31.07.2022. Податкові перевірки, які розпочинаються з 20.07.2022, можуть слугувати підставою для відкриття кримінального провадження за період діяльності підприємців як із лютого по травень 2022 року, так і за попередні періоди.

Під час підприємницької діяльності в умовах війни радимо звертатися до фахівців у галузі податкового права та кримінального процесу, які допоможуть уникнути негативних наслідків у вигляді штрафних санкцій або більш суворої відповідальності.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua