Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Як оформити статус безробітного без трудової книжки під час воєнного стану
Ірина Полулях, ЮРИСТ&ЗАКОН

Чи можу я стати на облік як безробітний без трудової книжки? Як це зробити на тимчасово окупованих територіях?

У зв'язку з воєнним станом 29 квітня КМУ постановою № 509 спростив реєстрацію безробітних. Заяву можна подати в електронній формі навіть без таких документів, як документ про освіту, трудова книжка, військово-обліковий документ тощо. Отримати офіційний статус безробітного можуть люди, які після введення воєнного стану працювали на умовах трудового договору, гіг-контракту чи іншого цивільно-правового договору.

Як подати заяву через портал Дія

1. Зареєструватись чи авторизуватись в електронному кабінеті за посиланням: https://diia.gov.ua/ за допомогою системи ID.GOV.UA, застосунку Дія або особистого ключа.

2. Перевірити та (за необхідності) актуалізувати дані в електронному кабінеті.

3. Заповнити анкету для формування заяви про надання статусу безробітного та заяви про призначення допомоги по безробіттю.

4. Обрати банківський рахунок для здійснення виплат. Можна вказати рахунок, на який здійснювали виплату заробітної плати чи соціальних виплат, або відкрити банківський рахунок у межах програми "єПідтримка".

5. Завантажити скан-копії або фотографії документів (паспорта, документа про останній вид зайнятості, документа про освіту та інших).

6. Підписати за допомогою електронного підпису та подати до обраного центру зайнятості сформовані заяви.

Інформація про надання статусу безробітного або відмову в наданні такого статусу надійде на електронну пошту і телефон заявника.

Подати заяву про отримання статусу безробітного можна особисто, звернувшись до зручного для вас центру зайнятості. На сайті Державної служби зайнятості є можливість скористатися електронною чергою для запису на відвідування спеціаліста цього органу.

Особи, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території ведення бойових дій і не можуть подати заяву через Портал Дія та звернутись до центру зайнятості особисто для отримання допомоги від держави, можуть надіслати документи на електронну адресу inbox@es.dcz.gov.ua. Для цього потрібно завантажити й заповнити заяву за визначеною формою та прикріпити додаткові документи, зазначені вище (з урахуванням права подати неповний перелік документів у період воєнного стану). У темі листа потрібно вказати слово "реєстрація" та П. І. Б. заявника.

Громадяни, які набули статус безробітного та перебувають у зоні ведення бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, зберігають статус безробітного за умови відвідування ними центру зайнятості (підтвердження наміру зберігати статус безробітного будь-якими засобами комунікації) протягом 30 днів після закінчення воєнного стану.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua