Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Щодо матеріальної допомоги
Анастасія Зелена, ЮРИСТ&ЗАКОН

Добридень! Підкажіть, чи є в цей час матеріальна допомога для людей, які не покинули регіони, де тривають бойові дії?

 

Права на отримання допомоги

Постановою КМУ від 20.03.2022 р. № 332 затверджено Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, яким визначено власне механізм надання допомоги.

Внутрішньо переміщені особи – це люди, які залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки, але не перетнули міжнародний кордон, а залишилися на території рідної країни. ВПО перебувають під законним захистом свого уряду. Вони зберігають усі права й захист згідно з міжнародним законодавством з прав людини.

Допомогу передбачено для осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводять бойові дії та що визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми "єПідтримка", затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 р. № 204.

Допомогу надають щомісячно з місяця звернення на період уведення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку внесено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах:

– для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень;

– для інших осіб – 2000 гривень.

Допомогу виплачують за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням і дати припинення чи скасування воєнного стану.

Автоматично без додаткового звернення грошову допомогу можуть отримати:

– внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованої території в Автономній Республіці Крим і м. Севастополя, а також із територій активних бойових дій із переліку, затвердженого КМУ;

– внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання.

Тобто, на жаль, на цей час законодавством не передбачено матеріальної допомоги тим, хто не покинув місце свого перебування, якщо раніше ви не були внутрішньо переміщеною особою.

Програма "Єпідтримка"

Проте певна категорія осіб з областей, де ведуться бойові дії, можуть отримати допомогу в розмірі 6500 гривень через мобільний застосунок Дія. Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто.

Звернутися по допомогу можуть: фізична особа, юридична особа, фізична особа – підприємець.

Умови й випадки надання

Допомогу надають застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, і фізичним особам – підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:

– перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, який затверджує Кабінет Міністрів України за поданням ДСНС;

– подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;

– не є бюджетними установами, фондами загальнообов'язкового державного страхування.

Допомогу надають на бажання отримувача допомоги одноразово в розмірі 6500 гривень. Останнім днем подання запитів (заявок) для отримання допомоги в межах Програми "єПідтримка" є 31 березня 2022 року.

Для яких областей доступний цей вид допомоги?

 • Чернігівська,
 • Сумська,
 • Харківська,
 • Херсонська,
 • Миколаївська,
 • Запорізька,
 • Донецька,
 • Луганська,
 • Житомирська,
 • Одеська,
 • Волинська,
 • Дніпропетровська,
 • Київська та м. Київ.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua