У зв'язку з воєнною ситуацією КМУ врегулював питання щодо бронювання військовозобов'язаних під час воєнних дій. Зокрема, постановою від 03.03.2022 р. № 194 "Деякі питання бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану" (далі – Постанова № 194) передбачено таке.
Бронювати військовозобов'язаних можуть:
– органи державної влади;
– інші державні органи;
– підприємства, установи, організації, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань або населення;
– уповноважені банки, що залучаються до роботи в умовах особливого періоду.
Яка ж процедура бронювання військовозобов'язаних?
Згідно з Постановою № 194 якщо бронювання військовослужбовців здійснюють органи державної влади або інші державні органи, то вони подають свої пропозиції Міністерству економіки за попереднім погодженням з Міністерством оборони.
Пропозиції подають відповідно до порядку, передбаченого зазначеною вище Постановою № 194, у друкованій формі та/або в електронній формі з відповідним обґрунтуванням.
Міністерство економіки узагальнює подані органами державної влади, іншими державними органами пропозиції щодо бронювання військовозобов'язаних та протягом одного робочого дня приймає відповідне рішення. Копію відповідного рішення надсилають Міністерству оборони, а також зазначеним органам.
У рішенні Міністерства економіки зазначають строк дії відстрочки, який не може перевищувати шість місяців і анулюється в разі:
– закінчення строку її дії;
– завершення виконання або скасування завдання підприємству, установі, організації щодо задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення;
– ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;
– звільнення військовозобов'язаного з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації.
Анулювання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час здійснюють шляхом прийняття в одноденний строк рішення Міністерства економіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу та надсилання його копії Міністерству оборони, а також зазначеним органам.
У разі прийняття рішення про відстрочку від призову на військову службу орган державної влади, інший державний орган видає військовозобов'язаному витяг з наказу Міністерства економіки.
Міністерство оборони через Генеральний штаб Збройних Сил інформує в одноденний строк територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про осіб, які отримали відстрочку від призову на військову службу.
Однак у Постанові № 194 не зазначено нічого про процедуру бронювання військовослужбовців недержавними органами – підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань або населення, а також уповноваженими банками, що залучаються до роботи в умовах особливого періоду.
Передбачено окрему процедуру бронювання військовозобов'язаних водіїв, які здійснюють перевезення для потреб армії, медичні, гуманітарні вантажі. А саме, рішення стосовно бронювання військовозобов'язаних водіїв, які здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, військовозобов'язаних працівників підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці, приймає Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації, в якому зазначається строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, який не може перевищувати шести місяців.
Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації надсилають до Адміністрації Державної прикордонної служби рішення про бронювання цієї категорії військовозобов'язаних для врахування під час виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України.
_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022
У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.