Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Щодо сплати податків у зв'язку із запровадженням воєнного стану в Україні

Державна податкова служба України через військову агресію Російської Федерації проти України надала роз'яснення щодо необхідності сплати податків.

Зокрема, ДПС пояснює, що робити в разі неможливості своєчасного виконання податкових обов'язків, передбачених Податковим кодексом України. З 24 лютого 2022 року Торгово-промислова палата України повідомила про засвідчення факту настання форс-мажорних обставин.

Платники податків відповідно до пп. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 ПКУ звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у зв'язку із настанням форс-мажорних обставин, засвідчених ТПП України.

У тому випадку, коли у платника податків відсутня можливість своєчасно виконати свій податковий обов'язок, зокрема щодо дотримання строків сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, розрахунку коригування у відповідному Реєстрі, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, тощо, платники податків звільняються від відповідальності.

Проте не варто забувати, що звільнення від відповідальності не відкидає потреби виконання обов'язків одразу після припинення дії форс-мажорних обставин.

Крім того, у період дії форс-мажорних обставин податкові перевірки не розпочинають, а розпочаті перевірки зупиняють, а штрафні санкції за порушення законодавства з питань РРО не застосовують.

Щодо реєстрації акцизних накладних в ЄРАН, то на період дії форс-мажорних обставин дозволено переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами за наявності товарно-транспортної накладної та паперового примірника акцизної накладної.

Також ДПС звернулася до платників податків з метою забезпечення стабільного фінансування Збройних Сил України по можливості виконувати свій податковий обов'язок щодо сплати в повному обсязі відповідних сум податкових зобов'язань, у тому числі до настання термінів сплати, на відповідні рахунки для сплати податків та зборів.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua