Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2018, 07, №23

Добрий день, шановні читачі!

Як відомо, упровадження системи ProZorro покликане забезпечити прозорість на всіх стадіях закупівель, добросовісну конкуренцію, недискримінацію учасників, запобігання корупційним діям, максимальну економію й ефективність. У деяких аспектах, дійсно, спостерігаємо дотримання принципів, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі". Водночас є низка питань, пов'язаних із порушеннями процедури закупівлі, діями чи бездіяльністю замовника тощо. Реформування сфери публічних закупівель триває, тому до поля нашого зору не міг не потрапити законопроект № 8265, що вносить зміни до Закону України "Про публічні закупівлі" і деяких інших законодавчих актів України, – про нього в сьогоднішньому номері Ю&З розповів юрист DOZORRO – онлайн-платформи громадського контролю державних тендерів у ProZorro.

Також ви зможете прочитати про зміни, внесені Законом № 2265-VIII, про те, який орган наділений повноваженнями здійснювати перевірки, про його функції, про відповідальність у сфері публічних закупівель.

На сьогодні низка прогалин стосується т. зв. процедури відкритих торгів із публікуванням англійською мовою (як їх ще називають, міжнародних торгів або євроторгів). Наші автори систематизували проблеми, які можуть виникнути в замовників під час проведення цього виду торгів, і запропонували способи їх запобігання.

Автори серед іншого наводять реальні приклади позитивного оскарження умов тендерів.

Подаємо до вашої уваги також коментарі представників майданчиків онлайн-закупівель, які розповіли про перспективи впровадження нових автоматичних індикаторів, про змову як про порушення антимонопольного законодавства у сфері публічних закупівель.

Крім того, у номері є всі традиційні рубрики, а деякі – навіть у збільшеному обсязі. Так що, упевнена, кожен із вас дізнається з наших статей те, що важливо й корисно саме йому.

Нагадую, що редакція з нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, запитаннями й порадами щодо поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, оскільки дає змогу зробити Ю&З ще цікавіше й корисніше для вас.

З повагою

головний редактор

Ірина Тодоренко

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua