Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2018, 04, №13

Добрий день, шановні читачі!

Тема банків в Україні – однозначно в топ-5, причому рівною мірою актуальна вона і для суспільства, і для бізнесу, і безпосередньо для професійної спільноти. Пояснювати причини настільки жвавого інтересу немає необхідності. Про картки та шахраїв, про банкрутство і Фонд гарантування вкладів не знають, напевно, тільки діти.

А в банків свої проблеми. Ось уже кілька років поспіль і законодавець, і регулятор не скупляться на нові норми та правила. Зі свіженького – зміни в реєстраційних і ліцензійних процедурах, нові вимоги до осіб, відповідальних за фінансовий моніторинг, специфічні вимоги до структури корпоративного управління, вимоги щодо оцінки кредитних ризиків і роботи з Кредитним реєстром. Це аж ніяк не все, але вже цілком достатньо для усвідомлення факту того, що розслаблятися ніколи. І юристам – у першу чергу.

Сьогоднішній номер Ю&З більшою мірою присвячено банківським питанням, що цікавлять бізнес, але й юристи, які обслуговують банки, точно знайдуть для себе багато цікавої та корисної інформації. Зокрема, у питаннях інформаційної безпеки, банківських ризиків у процесі фінансового моніторингу, ескроу-рахунків та "синтетичних" кредитів і багато іншого.

Крім цього, за традицією, ми аналізуємо свіжу практику Верховного Суду. Сьогодні в центрі уваги – зразкове рішення, яким ВС звільнив від санкцій за несвоєчасну сплату ЄСВ платників, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція.

Упевнена, кожен із вас знайде в номері те, що цікаво і важливо саме йому. І нагадую, що редакція з нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, запитаннями та порадами щодо поліпшення видання. Кожен такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, даючи змогу зробити Ю&З ще цікавіше і корисніше для вас.

З повагою

головний редактор

Марія Макарова

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua