Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2018, 03, №08

Добрий день, шановні читачі!

Конституція вважає життя та здоров'я людини найвищою цінністю. На жаль, не всі виробники продуктів харчування (і не тільки їх) з нею згодні. У гонитві за отриманням максимальних прибутків питання якості та безпечності часто відходять на другий план. Не всьому виною безконтрольність, але все-таки. Відсутність адекватної системи перевірок операторів ринку харчових продуктів – визнана проблема, яка давно й активно обговорюється як на рівні широкого загалу, так і на рівні законодавців.

На прийнятий у травні минулого року Закон "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" покладаються великі надії. Проект, розроблений ще у 2014 році, пройшов нелегкий шлях до його прийняття. Попри це, його текст аж занадто далекий від правової визначеності. І, крім того, коли до набрання Законом чинності залишився місяць і кілька днів, підзаконні акти, що мають відносно прояснити ситуацію, дотепер не прийнято.

Проте штрафи до 50 мінімальних заробітних плат за порушення законодавства про харчові продукти та корми – зайвий привід розібратися в хитросплетіннях правового регулювання форм і методів державного контролю, що вже найближчим часом обіцяє широкому колу суб'єктів господарювання, які працюють на ринку харчових продуктів і суміжних ринках, нові проблеми, а з ними й нові витрати. Саме цьому ми і вирішили присвятити сьогоднішній номер Ю&З.

За традицією, ми не обмежуємося однією тематикою. Продовжуємо стежити за діяльністю нового Верховного Суду та його практикою. Зокрема, сьогодні – аналіз рішення у першій зразковій справі про перерахунок пенсій колишнім міліціонерам. Особливо хочеться звернути вашу увагу на матеріал, присвячений спорам про безтоварні операції. Автор підійшов до питання глобально, звернувши увагу не лише на практичні моменти, а й на проблеми в правовому регулюванні.

Упевнена, кожен із вас знайде в номері те, що цікаво та важливо саме йому. І нагадую, що редакція з нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, запитаннями та порадами щодо поліпшення видання. Кожен такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, даючи змогу зробити Ю&З ще цікавіше та корисніше для вас.

P.S. Хоч трохи й передчасно, дозвольте привітати всіх представниць прекрасної статі з прийдешнім святом. І щоб не відволікати вас від плідного відпочинку – наступний номер Ю&З чекайте вже 15 березня.

З повагою

головний редактор

Марія Макарова

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua