Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2018, 02, №05

Добрий день, шановні читачі!

Розпочнемо, мабуть, із "хвилинки новин". Як ви всі, певно, уже знаєте, 6 лютого Верховна Рада нарешті знайшла можливість прийняти закон, який досить детально регулює діяльність ТОВ і ТДВ. Звісно, у вас виникло питання про те, коли ми напишемо про нього.

Поспішаю відповісти – номер Ю&З, присвячений новим правилам створення та роботи юросіб у найпоширенішій в Україні організаційно-правовій формі вийде в межах 2 – 3 тижнів після появи підписаного тексту документа. Не надто поспішати з розбором доступного тексту проекту нас змушує як висока ймовірність наявності в ньому "редакційних правок", які мають велике смислове навантаження, так і історія не менш важливого закону про корпоративні договори, який уже близько року очікує підпису Президента. Загалом, поки ми плануємо обмежитися кількома оглядовими статтями, а докладно розбирати нові правила будемо тоді, коли можна буде з упевненістю говорити навіть про найменші деталі регулювання.

Але від нововведень у корпоративному праві ми все-таки не відходимо. Сьогодні основною темою номера стали зміни законодавства про іншу організаційно-правову форму – акціонерні товариства. У матеріалах блоку "Тема номера" автори Ю&З розглядають нові правила розкриття інформації акціонерами, оновлення регулювання процедур squeeze-out і sell-out (тут знову доводиться констатувати, що вітчизняний законодавець прихильний до "налагодження механізмів на ходу", попри всю декларовану турботу про бізнес) та інші поправки останніх місяців.

Оцінки прийнятим нормам даються різні. Проте варто зауважити, що в більшості статей переважає оптимізм, адже незважаючи на окремі недоліки та претензії (основна з яких – певне погіршення становища міноритаріїв) зміни розглядаються як такі, що мають позитивний ефект на ринок цінних паперів і діяльність АТ.

Але ми, як завжди, не обмежуємося однією темою. У центрі уваги, як і раніше, залишається процесуальна реформа (цього разу матеріал присвячено особливостям "нової касації" в адміністративному судочинстві). Також не забуваємо й про свіжу судову практику (благо, оновлений Верховний Суд усе активніше включається в роботу), запитання читачів та інші теми, що обговорюються в професійній спільноті.

Так що, певен, кожен з вас із задоволенням прочитає в сьогоднішньому номері Ю&З те, що важливо, корисно та цікаво саме йому.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2018

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua