Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 11, №42

Добрий день, шановні читачі!

Понеділок і вівторок цього тижня ознаменувалися підвищеною активністю Президента. У ці дні він залишив свої автографи, крім іншого, на двох законах, що суттєво впливають на діяльність кожного, хто так чи інакше пов'язаний з використанням інформаційних технологій. Йдеться про регулювання питань кібербезпеки та електронних довірчих послуг.

Слід зазначити, підписані документи носять насамперед рамковий характер і багато наслідків буде визначено не самими законами, а прийнятими на їх виконання актами КМУ, міністерств і відомств. Однак уже зараз можна констатувати істотне розширення повноважень Держспецзв'язку – з одного боку саме цей орган стає контролюючим для всіх постачальників електронних довірчих послуг (а це – створення і підтвердження ЕЦП та електронних печаток, захищена передача даних, проставляння електронних відміток часу), а з іншого – отримує права щодо встановлення правил захисту інформаційно-телекомунікаційних систем для окремих підприємств, незалежно від форми власності, і цілих галузей, віднесених до критичної інфраструктури держави.

При цьому нововведення торкнуться і суміжних сфер. До прикладу, постачальники електронних довірчих послуг будуть зобов'язані страхувати свою відповідальність перед клієнтами, а це означає появу цілої нової категорії спорів, учасниками яких стануть як безпосередньо постачальники та споживачі таких послуг, так і страхові компанії. Своєю чергою, постачальники ПЗ, які бажають працювати з об'єктами критичної інфраструктури, будуть зацікавлені в одержанні документів, що підтверджують відповідність їх продукції встановленим стандартам безпеки.

Загалом, юристам, які розбираються в питаннях ІТ, роботи точно додасться. Проте наскільки, стане зрозуміло в найближчі півроку, у міру того, як затверджуватимуться підзаконні акти, що формулюють більш конкретні вимоги у сфері кібербезпеки (для електронних довірчих послуг відповідний строк ще більше – до листопада 2018 року).

Тому в матеріалах номера ми поки поговоримо про інше. Головною темою номера сьогодні ми обрали такий малоприємний, але часто неминучий для бізнесу процес, як банкрутство. Цього разу під час розгляду цієї "вічної" теми фокус уваги наших авторів зміщено на питання доведення до банкрутства, зловживання боржником своїми правами та відповідальності за вчинені правопорушення.

Також у матеріалах Ю&З ми традиційно розглядаємо й інші теми, що стосуються актуальної судової практики, активних дискусій на професійних форумах тощо.

Загалом, певен, кожен із вас точно прочитає в нашому виданні сьогодні саме те, що буде корисно та важливо для нього.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua