Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 09, №34

Добрий день, шановні читачі!

Черговий етап судової реформи все ближче – парламент більшу частину сесійного часу минулого тижня присвятив розгляду законопроекту, що викладає в новій редакції всі процесуальні кодекси, а також передбачає цілу низку найважливіших змін.

На сьогодні депутати встигли дійти до 663 поправки, внесеної до тексту, прийнятого в першому читанні. Усього ж поправок запропоновано більш як три тисячі (лише до Розділу I проекту, що містить нову редакцію Господарського процесуального кодексу, надійшла 1251 пропозиція від народних депутатів).

З одного боку, подібні темпи розгляду проекту дають підстави вважати, що зміни в процесуальному законодавстві ми побачимо не раніше листопада – грудня. А це означає, що реального початку роботи нового складу Верховного Суду, на який покладають досить великі сподівання в частині формування єдиної зваженої судової практики, доведеться чекати вже точно не менше.

З іншого боку, тішить те, що народні обранці, які прийшли з юридичної професії (у цьому скликанні їх чимало), не забули про свою попередню і, можливо, майбутню діяльність, а тому реально намагаються відобразити своє бачення ідеальної судової процедури в профільному законодавстві. Це означає, що ми маємо дуже непогані шанси отримати реально опрацьований практиками текст процесуального закону, що усуне існуючі на сьогодні проблеми.

Але до теми судової реформи ми ще неодноразово повернемося в матеріалах видання. Сьогодні ж головною темою Ю&З обрано особливості правового регулювання посередницьких договорів. Наші автори розглядають різні аспекти укладення, виконання та розірвання цього широко поширеного в діловій практиці виду угод.

Певен, що кожен з вас почерпне в цих статтях щось нове та цікаве, що дасть змогу більш успішно виконувати свою роботу.

Але ми традиційно не зупиняємося лише на одній темі. Зокрема, у рубриці "Судова практика" ми аналізуємо свіжу позицію ВСУ про право звільнених працівників на доступ до інформації роботодавця. Також у блоці "Юридична практика" ми пропонуємо вашій увазі ще один погляд на визначення терміна "остаточне судове рішення" у межах реалізації права на конституційну скаргу.

І це ще аж ніяк не все, про що автори Ю&З сьогодні розповідають у своїх матеріалах. Якщо ви все-таки вважаєте, що ми незаслужено оминули увагою якусь тему, – пишіть або дзвоніть нам.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua