Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 08, №32

Добрий день, шановні читачі!

Звернення до Європейського суду з прав людини давно перестало бути для нашої країни екзотикою, міцно закріпившись у категорії звичного та широко використовуваного інструменту відстоювання інтересів клієнта. Не менш звичними стають відсилання до позицій ЄСПЛ під час формулювання юридичних позицій сторін (а часто і національних судів) як у межах судових позовів, так і під час підготовки юридичних консультацій із найрізноманітніших питань.

Цілком можна говорити, що висхідний тренд у цьому питанні продовжиться й найближчі кілька років – практика ЄСПЛ стане близькою все більшому числу українських юристів. Можна, звичайно, посперечатися про те, як зміниться кількість справ проти України (у тому числі й у зв'язку з появою інституту конституційної скарги), але не це буде предметом нашої заочної розмови сьогодні.

Головною темою номера Ю&З ми обрали не стільки прогнози, скільки аналіз процедури звернення до ЄСПЛ. Питання традиційно розглядається нашими авторами з різних поглядів у різних аспектах – у матеріалах блоку "Тема номера" ви прочитаєте і про те, як правильно визначити наявність порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і про те, яка поточна практика ЄСПЛ у частині вирішення питання про допустимість скарги. Крім того, у фокусі уваги поточна практика застосування Конвенції та позицій ЄСПЛ у судах України.

Загалом, певен, підготовлені нашими авторами матеріали будуть корисними й цікавими як тим із вас, хто ще не мав справу з ЄСПЛ і його позиціями, так і тим, хто приділив уже досить багато часу вивченню цих питань.

Проте ми традиційно не зупиняємося на одній тематиці. У номері Ю&З також опубліковано статті, у яких аналізується свіжа судова практика (особливу увагу рекомендую приділити огляду свіжої судової практики в земельних спорах) і даються відповіді на запитання. А ще ми знову повертаємося до тематик, що стали предметом пильної уваги в деяких із попередніх випусків видання – застосуванню положень про форс-мажор у податкових правовідносинах, а також проведенню Due Diligence (антикорупційного й об'єктів інтелектуальної власності).

І насамкінець нагадую вам, що редакція Ю&З із нетерпінням чекає від вас зворотного зв'язку, який дає нам змогу зробити кожен наступний номер більш корисним і цікавим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua