Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 08, №29

Добрий день, шановні читачі!

Уже сьогодні набирає чинності новий Закон "Про Конституційний Суд України". Отже, стартував тримісячний строк на подання конституційних скарг тими особами, які хочуть порушити питання про конституційність норм законодавства, застосованих судами в раніше розглянутих справах. Відразу зауважимо, що шанс на розгляд мають лише ті скарги, які стосуються справ, остаточне рішення щодо яких було винесено не раніше 30 червня 2016 року. Від більш "давніх" судових спорів законодавець все-таки КСУ вирішив убезпечити.

Тим же, хто очікує появи остаточних рішень у своїх справах найближчим часом, слід ураховувати, що для них строк на подання конституційної скарги розпочинається з моменту винесення такого рішення і становить ті самі 3 місяці. При цьому поважна причина пропуску строку (і те – тільки на розсуд КСУ) лише одна: затримка з виготовленням повного тексту остаточного рішення в справі.

Загалом, уже найближчим часом варто очікувати масового звернення до КСУ – погодьтеся, що багато хто намагатимуться все-таки схилити у свій бік шальку терезів Феміди з використанням нового інструмента. Тому цікаво буде подивитися на практику Конституційного Суду, спочатку в частині допуску скарг до розгляду, а пізніше – і в частині розгляду по суті. Звісно, Ю&З ще неодноразово повернеться до цих питань.

Сьогодні ж головною темою ми обрали "нев'янучі" питання земельних відносин, що стосуються правильності оформлення прав на ділянки. Істотні зміни в правовому регулюванні цієї тематики останнім часом стали вже звичними. Однак зараз (у будь-якому разі – до моменту зняття мораторію на відчуження сільгоспземель) можна говорити про певну стабільність.

Саме про те, як виглядає ситуація натепер, і піде мова в матеріалах блоку "Тема номера". У фокусі уваги – вплив "антирейдерського" закону на практику оформлення прав на землю, актуальні підходи до укладення договорів оренди тощо.

Крім того, у номері Ю&З традиційно розміщено матеріали й на інші теми, у яких аналізується свіжа судова практика, надаються відповіді на запитання читачів, наводиться огляд законодавчих ініціатив. Загалом, певен, кожен із вас прочитає в наших матеріалах те, що важливо, корисно і цікаво йому.

І насамкінець нагадую, що редакція Ю&З із нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, рекомендаціями щодо поліпшення видання. Кожен такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, даючи змогу зробити видання ще цікавіше й корисніше для вас.

 

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua