Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 07, №26

Добрий день, шановні читачі!

Сьогодні вже точно без перебільшення можна сказати, що система кібербезпеки України перебуває в глибокій кризі, а суб'єкти господарювання не лише державного, а й приватного сектору економіки зовсім не готові протистояти сучасним кіберзагрозам. Парадоксально, але країна, що очолює європейський рейтинг IT-аутсорсингу, насправді виявилася зовсім безпомічною перед лицем хакерської атаки.

Уже понад два тижні не спадає ажіотаж, викликаний вірусом "PETYA.A". І, звичайно, Ю&З не зміг залишитися осторонь. Адже проблема, враховуючи її масштаби, вочевидь лежить набагато глибше поганого антивірусу чи недбалості конкретних осіб. Варто замислитися про незахищеність нашого кіберпростору в принципі, більше того, про відсутність реальних перспектив для зміни ситуації в найближчому майбутньому.

Тому сьогодні наші автори в матеріалах блоку "Тема номера" підійшли до питання про кібербезпеку глобально. Зупинилися і на проблемах правового регулювання, і на аспекті захисту прав людини в межах механізму забезпечення кібербезпеки, і на нюансах захисту хмарних технологій.

Це, звісно, аж ніяк не все, про що варто поговорити, і вже найближчими номерами видання ми повернемося до юридичних нюансів усунення наслідків кібератак. Ну а сьогодні, не вірусом єдиним... За традицією – свіжі правові позиції ВСУ, відповіді на запитання читачів, аналіз проблеми фіктивного підприємництва і багато чого іншого. Впевнений, кожен з вас знайде в номері те, що цікаво і важливо саме йому.

Нагадую, що редакція з нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, запитаннями та порадами щодо поліпшення видання. Кожен такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, даючи змогу зробити Ю&З ще цікавіше й корисніше для вас.

Будьте пильні, використовуйте безпечні сервіси, довіряйте перевіреним джерелам інформації!

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua