Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 06, №24

Шановні читачі!

Передусім від імені компанії ЛІГА:ЗАКОН загалом і від редакції Ю&З зокрема вітаю вас із Днем Конституції. Ми не втомлюємося повторювати, що це свято близьке нам, юристам, як нікому іншому, оскільки воно означає появу документа, який став основою всієї системи законодавства України.

Відчуття, так би мовити, близькості до Конституції вже дуже скоро посилиться – адже неухильно просувається етапами законотворчої процедури новий Закон про Конституційний Суд, у якому, крім іншого, прописано механізм звернення до КСУ звичайних громадян. Таким чином, можна буде знов одержувати офіційне тлумачення спірних норм, які не цікавлять можновладців, але вкрай важливі для решти.

А ще в межах другого (або третього – думки розходяться) етапу судової реформи нам пропонують новий інструмент, який дасть змогу частіше залучати КСУ для вирішення суто практичних питань. Ідеться про можливість порушити питання про конституційність норми закону, використаної під час розгляду конкретної судової справи.

Так от, за результатами цих нововведень можна буде сміливо говорити про те, що Конституція суттєво посилить свій статус документа, що містить норми прямої дії. Сподіваємося, відбудеться це ще до 22-ї річниці її прийняття.

Утім, повернімося до "справ земних". Головною темою сьогоднішнього випуску Ю&З ми обрали одне з питань права інтелектуальної власності, яке досить слабко врегульовано вітчизняним законодавством, однак на практиці виникає дедалі частіше. У центрі нашої уваги – "вільні ліцензії", тобто способи юридично правильного оформлення бажання авторів передати об'єкт своїх прав у безкоштовне користування необмеженому колу осіб на певних умовах.

Наші автори спираються насамперед на напрацьований в індустрії програмної продукції досвід (у тому числі й закордонний) і пропонують своє бачення варіантів опису такого бажання авторів в українській правовій "системі координат".

Також Ю&З, як і завжди, не обмежується однієї темою. Ми традиційно розміщуємо матеріали, які висвітлюють новинки судової практики, дають відповіді на запитання читачів, а також торкаються низки важливих і актуальних для юристів-практиків тематик. Загалом, упевнений, кожний із вас прочитає в матеріалах номера саме те, що важливо, корисно й цікаво саме для нього.

Окремо нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, рекомендація щодо поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, даючи при цьому змогу зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

І насамкінець – ще раз із Днем Конституції!

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua