Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 06, №23

Добрий день, шановні читачі!

Благодійність є одним із найбільш давніх соціальних явищ, але при цьому дуже тривалий період часу залишалася поза увагою законодавця (окрім хіба що норм, що траплялися в різних країнах у різний час, які фактично й запроваджували "податок на благодійність" – обов'язок будь-якої особи віддавати певну частку свого доходу на потреби "соціально незабезпечених верств"). Але в другій половині двадцятого століття ситуація почала змінюватися. Держави одна за одною почали стимулювати благодійність, запроваджуючи різноманітні пільги для тих, хто був готовий фінансувати таку діяльність та/або займатися нею.

Цілком природно, що ці зміни спричинили прагнення зайнятися благодійністю не лише з філантропії, а й суто з прагматичних цілей отримання пільг і привілеїв. Відповідно державі довелося розробляти нормативну базу й для боротьби з такими зловживаннями. Загалом питання регулювання благодійної діяльності стало досить об'ємним і відповідно популярним серед юристів у всьому світі.

Україна "долучилася" до цього процесу вже в перші роки після здобуття незалежності. Однак справжнього розмаху благодійна діяльність досягла останнім часом, що також викликало необхідність більш ретельного підходу до її регулювання. Саме про те, як зараз реалізовано правове оформлення такої діяльності в нашій країні, ми й поговоримо в блоці "Тема номера" сьогоднішнього випуску Ю&З.

До вашої уваги подано матеріали, у яких висвітлено різні аспекти та етапи благодійності – від етапу збирання коштів до етапу їхнього виділення нужденним. Основну увагу приділено питанням правильної реєстрації благодійної організації – ключового елементу всієї системи, без якого вона майже автоматично виходить за межі правового поля.

Але Ю&З, як і зазвичай, не обмежується однією темою. У центрі нашої (і наших авторів, звичайно ж) уваги перебувають й інші важливі та актуальні для правозастосування питання. Окремо хочу відзначити черговий матеріал із неназваної рубрики "Майбутнє сьогодні", у якому розглянуто питання "вписування" у вітчизняну правову систему чат-ботів, які дедалі більше застосовуються в бізнес-практиці українських компаній.

Насамкінець нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає ваших листів із пропозиціями нових тем, питаннями, порадами щодо поліпшення видання. Кожен такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, дає змогу зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua