Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 06, №20

Добрий день, шановні читачі!

24 травня Уряд провів черговий "день дерегуляції", у межах якого було прийнято більше 20 постанов, спрямованих, за заявами чиновників, на спрощення умов ведення бізнесу в Україні. Напевно, ви вже звернули увагу на те, що в попередньому виразі використано слово "черговий". Саме про те, що було зроблено раніше та які реальні наслідки для українських підприємств, а також вітчизняних та іноземних інвесторів від попередніх змін, наші автори й розкажуть сьогодні в матеріалах блоку "Тема номера".

Плануючи саме цю тему, ми, відверто кажучи, не розраховували, що Кабмін потішить нас ще одним пакетом змін, тому про те, що саме спрощено (чи "спрощено"), ітиметься вже в найближчих номерах Ю&З. Поточний же номер містить статті про ті нововведення, ефект від яких бізнес уже встиг відчути. Зосередилися ми як на глобальних питаннях на кшталт поточної версії мораторію на перевірки, так і на галузевих пакетах дерегуляційних заходів. У центрі уваги, крім іншого, – будівельна галузь і агросфера, регулювання яких у 2017 році зазнало досить істотних змін.

Якщо ж відволіктися від головної теми номера, то судова практика також надала нам чимало тем для роздумів і аналізу. Поточний номер містить статті про нову позицію ВСУ у справах про оскарження результатів прилюдних торгів (цього разу Верховному Суду довелося приводити до одного знаменника думки судів про правила розрахунку позовної давності в подібних спорах), а також досить великий і докладний лист ВССУ з цілком нової для вітчизняної практики тематики – справ про притягнення чиновників, суддів та інших публічних осіб до відповідальності за допущені під час подання декларацій порушення. Можна зазначити, що цей лист на сьогодні є єдиним документом, який хоч якось узагальнює сформовану практику та надає рекомендації щодо правильного правозастосування.

І це ще не все, що є в опублікованих сьогодні матеріалах Ю&З. Тож упевнений, що кожен з вас прочитає в них те, що важливо, цікаво й корисно саме йому.

Насамкінець нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає на листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, порадами щодо поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, що дає змогу зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua