Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 05, №19

Добрий день, шановні читачі!

Головною темою номера Ю&З ми визначили питання захисту прав людини, у тому числі питання захисту від обвинувачення у кримінальному процесі. Наші автори розглядають різні аспекти цієї тематики, зокрема особливості захисту прав людини в умовах збройних конфліктів, ролі адвокатури у правозахисній діяльності. Особливу увагу приділено питанням використання ЄСПЛ як наднаціонального інструменту захисту прав.

Але зараз хочеться зосередитися на дещо іншій темі – тиждень тому несподівано для багатьох з'явився черговий Указ про введення санкцій. Головна його особливість полягає в тому, що він торкнувся дуже широких кіл як бізнесу, так і звичайних громадян. Крім того, уперше застосовується такий варіант санкцій, як блокування доступу до певних інтернет-ресурсів.

Як наслідок – тема нових санкцій з моменту їх уведення дуже голосно обговорюється і коментується. Ю&З (і компанія ЛІГА:ЗАКОН загалом) не залишається байдужим до того, що відбувається, і також вносить свою частку у формування остаточної позиції з питання "Як бути далі" шляхом проведення заходів і висвітлення ситуації у своїх матеріалах.

Зазначу, що запитань поки що більше, ніж відповідей. Адже кожен день приносить розуміння все нових і нових наслідків того, що відбувається. Наприклад, блокування активів і введення заборони на здійснення господарських операцій деяких постачальників ПЗ та ІТ-послуг ставить питання про те, як бути їх клієнтам (насамперед тим, хто оплатив послуги, але їх не отримав). Не зрозуміла й ситуація з обов'язком операторів зв'язку (названих в указі провайдерами, що, строго кажучи, з погляду профільного законодавства не одне й те саме) забезпечити блокування сервісів, що підпали під санкції.

Загалом, поки ми вирішили обмежитися оглядовим матеріалом, який дає розуміння, що саме передбачається Указом. Але ми продовжуємо стежити за темою і працювати над тим, щоб якомога швидше отримати додаткову інформацію про те, як працювати в нових умовах. Упевнений, що ця тема ще досить довго буде важливою для значної частини юристів.

Насамкінець нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає на листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, порадами щодо поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, що дає змогу зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua