Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 04, №16

Добрий день, шановні читачі!

Сьогодні в номері ми говоримо про питання, які визначатимуть правила повсякденної роботи юристів у найближчі п'ять років (щонайменше). Адже запропоновані зміни до судового процесу відчують на собі навіть ті, хто не відносить себе до юристів-судовиків.

Достатньо згадати лише про те, що позиції Верховного Суду запропоновано зробити обов'язковими не тільки для судів, а й для держорганів. Тобто, наприклад, порядок оподаткування конкретної операції регулюватиметься судовою постановою.

А таких постанов вочевидь побільшає. Адже в проект "зашито" й інститут модельних рішень (хоча названо їх зразковими та типовими). Крім того, що ВСУ більш активно впливатимуть на правозастосування, у тому числі й за межами судового процесу, таке нововведення означає, що результат типових справ, на кшталт іпотечних спорів, стане набагато передбачуванішим.

Загалом, напевно, можна казати про те, що в Україні впроваджується ціла низка елементів прецедентної системи права. Отже, і юридична робота будуватиметься інакше, з набагато більшою увагою до судової практики.

Про те, що конкретно пропонується змінити та як це вплине на доступний юристам інструментарій, автори Ю&З розкажуть у матеріалах блоку "Тема номера". Ми намагалися освітити всі важливі нововведення, які пропонуються на цьому етапі судової реформи.

Надалі, з появою нової інформації, ми ще не раз повернемося до цієї теми. Але зараз нагадаю, що номер Ю&З містить матеріали й щодо інших питань, які важливі для практикуючого юриста. Зокрема, звертаю увагу на статтю про те, як розкриття публічної інформації вплинуло на юридичну роботу. Скоріш за все, ви знайдете в ній ті нюанси, які допоможуть ще ефективніше виконувати поставлені завдання.

Насамкінець нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає на листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, порадами щодо поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, що дає змогу зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua