Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Справи

Приймаючи виклики: M&A в Україні

 

Ринок злиттів і поглинань в Україні демонструє ознаки відновлення після кризи. Згідно з новим звітом Aequo та видання Mergermarket, у 2016 році на ринку злиттів і поглинань України спостерігалося зростання.

Кількість угод зросла на 35 % порівняно з попереднім роком. Загальна сума публічних угод також збільшилася на 131 % і становила 310 млн євро, при цьому значна частина приросту цього показника припадає на суму продажу Укрсоцбанку банком UniCredit компанії ABH Holdings за 281 млн євро.

Зростання ринку M&A в Україні у 2016 році стало індикатором поступового відновлення економіки країни. Денис Лисенко, керуючий партнер Aequo, коментує: "Аналіз макроекономічної ситуації та, зокрема, показників ВВП дає змогу стверджувати, що Україна об'єктивно пройшла нижчу точку економічного циклу. Ми очікуємо, що 2017 рік стане ще одним роком помірного зростання економіки взагалі, що, напевно, приведе до збільшення кількості угод".

Крім відновлення економіки, чимало інших чинників може сприяти активізації ринку злиттів і поглинань у 2017 році. Наприклад, МВФ підтримує реструктуризацію державних підприємств, у тому числі низки енергорозподільчих компаній. "Близько 400 державних підприємств, у тому числі близько 20 великих компаній, готуються до приватизації", – відзначає Анна Бабич, партнер Aequo. "Це ті великі об'єкти, за допомогою приватизації яких Україна розраховує залучити міжнародних інвесторів, включаючи фонди прямих інвестицій".

Незважаючи на зростаючий оптимізм прогнозів щодо розвитку ситуації в Україні, ризики зберігаються. Невизначена геополітична обстановка ускладнює процес проведення урядом таких необхідних реформ, які в довгостроковій перспективі могли б допомогти Україні, включаючи реформи судової системи, податкової системи та скорочення субсидій.

Серед ключових висновків звіту:

– Протягом останніх двох років 43 % від загальної кількості угод припадає на фінансовий сектор. Крім фінансового сектора, найбільш активними є такі галузі економіки: сільське господарство, енергетика та ТМТ, зокрема, аутсорсинг у сфері інформаційних і комунікаційних технологій.

– Активність фондів прямих інвестицій в Україні зменшилася за останні три роки. Також не спостерігалося динаміки у 2016 році – усього чотири угоди, сума всіх угод не розголошувалася.

– Щодо прогнозів, то таблиця Mergermarket, у якій зазначено кількість потенційних "компаній на продаж" за останні півроку, демонструє, що найбільшу кількість об'єктів злиттів і поглинань зафіксовано в споживчому секторі (10). Друге місце поділили між собою фінансовий сектор і хімічна промисловість – по сім компаній у кожному.

Звіт доступний за посиланням:

https://aequo.ua/ru/publication/Research/rising_to_the_challenge_ma_in_ukraine/

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua