Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 04, №15

Добрий день, шановні читачі!

Відокремити тему правового регулювання телекомунікацій від теми регулювання контенту, що передається цими комунікаціями, досить складно. Чимало питань фактично є спільними для обох галузей.

Виходячи саме з цих міркувань, сьогоднішній номер Ю&З присвячено медіаправу. У центрі уваги наших авторів широке коло питань: від доктринальних (про правий аспект свободи слова й свободи преси) до цілком утилітарних і вузьких (на кшталт порядку блокування інтернет-контенту, який не відповідає вимогам законодавства).

При цьому, будучи електронним виданням, на чільне місце ми поставили саме теми, пов'язані з правовим регулюванням інтернет-ЗМІ. Благо, що аналізувати й розбирати цю сферу можна безкінечно, адже жодна країна світу, включаючи Україну, не може похвалитися, що має цілком розроблений механізм правового регулювання таких відносин.

Тож сміливо можна стверджувати, що питання регулювання діяльності медіа (та інших постачальників інформації) в Інтернеті є тією сферою, в якій у юристів – максимальна свобода творчості. Водночас стикнутися з нею можна абсолютно несподівано (найчастіше у "непрофільних" юристів це відбувається в разі необхідності захистити ділову репутацію або права інтелектуальної власності). Тому впевнений, кожен із вас візьме чимало корисного з матеріалів наших авторів.

Проте, як і завжди, Ю&З містить і матеріали на інші теми. Особливо рекомендую звернути увагу на аналіз опублікованого ВСУ узагальнення судової практики з питань обмеження права на виїзд за межі України. Такий захід досить популярний для забезпечення судового процесу або виконавчого провадження. Але водночас питання щодо порядку його застосування залишаються, і їх, хоча б частково, вирішив ВСУ.

Загалом, у нашому номері чимало цікавого й важливого навіть для тих, хто впевнений, що на своєму професійному шляху ніколи не стикнеться з галуззю медіаправа.

Насамкінець нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає на листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, порадами стосовно поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і корисний для нас, що дає можливість зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua