Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Справи

Metinvest B.V. успішно завершила реструктуризацію заборгованості в розмірі 2,3 млрд доларів США

 

Міжнародна юридична фірма Baker McKenzie була юридичним радником Metinvest B.V., холдингової компанії провідного українського та світового виробника й експортера металопродукції,

у зв'язку з реструктуризацією заборгованості на загальну суму 2,3 млрд доларів США за єврооблігаціями і кредитами для фінансування експортних операцій. Baker McKenzie консультувала Metinvest B.V. у цій складній трансакції разом з Allen & Overy.

Згідно з умовами реструктуризації три серії гарантованих облігацій (зі строками погашення у 2016, 2017 та 2018 роках) було анульовано та виключено з лістингу, натомість здійснено емісію та включено до лістингу нові забезпечені облігації на загальну суму майже 1,2 млрд доларів США зі строком погашення в грудні 2021 року. Крім того, до чотирьох договорів про надання синдикованих кредитів для фінансування експортних операцій було внесено зміни, їх виклали в новій редакції й об'єднали в один договір про надання кредиту на суму майже 1,1 млрд доларів США зі строком погашення в червні 2021 року.

Міжнародну команду Baker McKenzie очолювали партнер київського офісу Сергій Чорний та партнери лондонського офісу Йен Джек (Ian Jack) та Рой Пірс (Roy Pearce). Ключовими членами команди були Ганна Штепа, Максим Глотов, Степанида Бадовська, Ганна Смирнова, Ганна Бойко та Богдан Дякович у Києві, Адам Фарлоу (Adam Farlow), Максим Храпов, Лука Лайтфут (Luka Lightfoot) та Кріс Хоган (Chris Hogan) у Лондоні та Йоганнесбурзі, а також Роберт ван Агтерен (Robert van Agteren), Валері ван ден Берг (Valerie van den Berg) та Коен Бос (Koen Bos) в Амстердамі.

Радник "Астерс" Дмитро Шемелін обраний заступником голови Арбітражного комітету з фінансової реструктуризації

30 березня 2017 року оголошено про початок роботи Арбітражного комітету, створеного для розгляду спорів у процедурах фінансової реструктуризації в Україні згідно з новим Законом "Про фінансову реструктуризацію".

За підсумками рейтингового голосування членів Спостережної ради радник юридичної фірми "Астерс" Дмитро Шемелін був обраний заступником голови новоствореного Арбітражного комітету. Також Спостережна рада затвердила керуючого партнера "Астерс" Олексія Дідковського як арбітра у процедурі фінансової реструктуризації.

"Процедура фінансової реструктуризації передбачена для боржників, чия діяльність є потенційно перспективною, але вони відчувають тимчасові фінансові труднощі. Новий Закон України "Про фінансову реструктуризацію" дає можливість та інструменти зберегти таких боржників шляхом зменшення фінансового навантаження та відновлення їхньої активної діяльності й має багато інших переваг, мета яких – відновлення бізнес-активності в Україні", – коментує Сергій Шкляр, заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби, голова Спостережної ради. "Ми отримали понад 20 резюме та були вражені тим, що партнери визнаних лідерів юридичної практики й науковці зацікавлені у створенні в Україні арбітражного процесу, який відповідатиме міжнародній практиці. Дмитро Шемелін, радник ЮФ "Астерс", має значний практичний досвід в арбітражних процедурах за різними правилами та спеціалізується на міжнародному арбітражі".

Юристи "Астерс" узяли активну участь у підготовці нового Закону України "Про фінансову реструктуризацію", що набув чинності 19 жовтня 2016 року. Унікальний практичний досвід у всіх видах фінансових трансакцій дає змогу "Астерс" на належному рівні представляти як боржників, так і кредиторів чи інвесторів у процедурах фінансової реструктуризації.

Eterna Law провела І Всеукраїнську школу з корпоративного права, M&A і real estate

Eterna Law провела І Всеукраїнську школу з корпоративного права, M&A і real estate, яка зібрала майже 100 студентів і юристів-практиків.

Організатори школи – Eterna Law і Координаційна рада молодих юристів при Міністерстві юстиції України.

Захід відбувся 1 квітня 2017 року у форматі лекцій і майстер-класів із питань корпоративного права, злиттів і поглинань, а також нерухомості від провідних юристів-практиків.

У межах школи студенти не тільки прослухали практично орієнтовані лекції, а й змогли особисто поспілкуватися з визнаними експертами з корпоративного права, злиттів і поглинань, нерухомості, отримати поради щодо побудови кар'єри в цих галузях права.

Спікерами виступили: Олег Мальський, партнер Eterna Law, керівник практики Corporate and M&A, Максим Услистий, партнер Eterna Law, Станіслав Герасименко, старший юрист, керівник практики нерухомості Eterna Law, Артем Кузьменко, старший юрист Eterna Law, Дмитро Гончаренко, юрист, координатор практики інфраструктури Eterna Law, а також Юрій Нечаєв, радник Avellum, та Андрій Романчук, юрист Avellum.

Юристи Sayenko Kharenko долучаються до реалізації положень Закону України "Про фінансову реструктуризацію"

30 березня 2017 року Спостережна рада затвердила список арбітрів, які обираються з метою розгляду спорів, що виникатимуть у процедурах фінансової реструктуризації.

Спостережна рада є координаційним органом у процедурі фінансової реструктуризації.

До списку одноособових арбітрів увійшли одразу три юристи Sayenko Kharenko: партнер Назар Чернявський, радники Антон Коробейніков та Олександр Друг. Усіх трьох обрали арбітрами за обома процедурами фінансової реструктуризації – загальною й затвердження плану реструктуризації.

Юристи Sayenko Kharenko брали активну участь у розробці проекту закону України "Про фінансову реструктуризацію" у співпраці з міжнародними консультантами зі Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку. Зокрема, вони долучалися до підготовки концепції закону, його первісного проекту, адаптації первісного проекту до вимог української нормотворчої техніки, участі в робочій групі з доопрацювання проекту закону до другого читання у Верховній Раді України.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua