Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 04, №13

Добрий день, шановні читачі!

Задумуючи проблематику корпоративного управління в акціонерних товариствах як основну тему цього номера Ю&З, ми відверто не розраховували на той подарунок, який зробили всім юристам-корпоративникам народні депутати під час засідання 23 березня.

Нам все-таки здавалося, що питання корпоративних договорів, безвідкличних довіреностей, обов'язкового викупу акцій у разі зосередження пакета в 95 % у руках одного акціонера загубляться на тлі тем, які "популярніші" й легко перетворюються на піар-успіхи. Однак ми раді помилитися у своїх прогнозах (у цьому конкретному випадку, звісно) і поспішаємо запевнити – прийняті Парламентом норми стануть предметом нашого докладного розгляду одразу після публікації остаточного тексту законів.

Сьогодні ж у блоці "Тема номера" Ю&З наші автори розкажуть про вже сформовану практику корпоративних відносин в АТ. Зокрема, розглянуто питання процедури зміни типу АТ, розказано про роль наглядової ради в управлінні товариством, питання, що виникають у зв'язку з її діяльністю, деталі розкриття інформації щодо діяльності АТ.

Звісно, що ми не могли пройти повз найважливішої щорічної (щонайменше) події в житті будь-якого акціонерного товариства – загальних зборів. Їх підготовці та проведенню присвячено відразу декілька статей, у яких аналізуються актуальні на цей час потенційні "міни", яких можна уникнути тільки за належної уваги до деталей.

А ще, як і завжди, Ю&З пропонує вашій увазі рубрику "Судова практика", у матеріалах якої аналізується свіжа практика ВСУ та ВАСУ (окремо виділю нову позицію Верховного Суду у "вічному" питанні про наслідки дефектів повноважень у правочинах, що вчиняються від імені юрособи), та рубрику "Юридичний радник". У останній розглядається, зокрема, досить цікаве для підприємств із власним автопарком питання – хто зобов'язаний відшкодовувати шкоду від ДТП за участю автомобілів, що належать одній і тій самій особі.

І це далеко не все, що є сьогодні в номері. Тож упевнений, кожний з вас прочитає те, що важливо й корисно саме для нього.

Насамкінець нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає на листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, порадами щодо поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, що дає можливість зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua