Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 03, №12

Добрий день, шановні читачі!

Уже 3 роки економічна взаємодія з певними територіями нашої країни має суттєві особливості через триваючу АТО. Начебто всі вже пристосувалися й тема правового забезпечення цієї діяльності вже не має тієї гостроти, яка була характерна для літа 2014 року, коли на вагу золота були будь-яка норма, будь-яке роз'яснення.

Проте лютий – березень 2017 року принесли нам новий виток змін правового режиму економічних взаємин із зоною АТО, особливо з неконтрольованими територіями. Через це цілком логічно оцінити нововведення, спрогнозувати пов'язані з цим зміни в правовому забезпеченні діяльності українського бізнесу, а також проаналізувати ситуацію, що склалася за останні 3 роки, в цілому з правової точки зору.

Саме це ми (з допомогою наших авторів, звісно) і зробимо в блоці "Тема номера" Ю&З. Нагадую, що у фокусі уваги ми, як і зазвичай, тримаємо насамперед приватноправові питання, що безпосередньо впливають на діяльність українського бізнесу. Тому в статтях номера ви прочитаєте про практику підтвердження форс-мажору, що стався в зоні АТО, правовий режим запроваджених санкцій, у тому числі заборону на торгівлю з непідконтрольними територіями, а також наслідки порушення запроваджених обмежень.

Також наші автори знову повертаються до питань відшкодування збитку, тепер уже з урахуванням наявної практики. Загалом, ми постаралися розглянути всі правові питання, що можуть виникнути в осіб, які безпосередньо не беруть участі в АТО, але безпосередньо відчувають на собі його наслідки.

Утім, як і завжди, Ю&З не обмежується тільки однієї тематикою. Зокрема, у рубриці "Судова практика" аналізується свіжа позиція ВСУ про наслідки затримки надання повного тексту рішення суду апеляційної інстанції. Слід зазначити, що вона вигідна насамперед особі, не задоволеній результатом справи, – таку затримку буде розцінено як поважну підставу пропуску строку на подання касаційної скарги та його буде поновлено.

І це аж ніяк не все, що є сьогодні в номері. Так що певен, кожен з вас прочитає те, що важливо й корисно саме для нього.

І наприкінці нагадую, що редакція Ю&З с нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, запитаннями, рекомендаціями щодо поліпшення видання. Кожен такий лист надзвичайно важливий та цінний для нас і дає змогу зробити видання ще цікавішим та кориснішим для вас.

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua