Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Справи

Астерс успішно захистила клієнта в справі про картельну змову

Юридична фірма "Астерс" була юридичним радником АСНільсен Україна, захистивши в суді інтереси компанії в справі Антимонопольного комітету України про участь у картельній змові торгових мереж міста Києва.

2 березня 2017 року Вищий господарський суд України поставив крапку в понад півторарічній судовій справі, підтвердивши недоведеність Антимонопольним комітетом України обвинувачень щодо АСНільсен і скасувавши відповідне рішення Комітету.

"Рішення суду в цій справі є важливим у практиці правозастосування, оскільки істотним чином впливає на межі правової свободи бізнесу й умови функціонування багатьох ринків, підтверджуючи європейські підходи до оцінки впливу інформаційного забезпечення ринків та обміну інформацією на конкуренцію, ефективність ринків для споживачів", – коментує Олександр Вознюк, партнер юридичної фірми "Астерс".

"Оскаржене рішення АМКУ було прецедентним щодо питань обміну інформацією, фактично ведучи до заборони підготовки й використання маркетингових досліджень, що суттєво обмежило б можливості бізнесу в розумінні та відстеженні тенденцій ринку. Рішення ВГСУ встановлює маркери допустимого обміну інформацією та створює базис для успішного завершення триваючих судових процесів інших відповідачів у справі", – коментує Олексій Пустовіт, партнер юридичної фірми "Астерс".

До команди юристів Астерс, що працювали над проектом, увійшли партнери Олександр Вознюк і Олексій Пустовіт, а також юрист Дмитро Відсота.

Trusted Advisors спільно з прокуратурою м. Києва в судовому порядку не допустили незаконної забудови землі біля Батиєвої гори

Завдяки злагодженій роботі юристів Trusted Advisors і прокуратури міста Києва в судовому порядку були визнані законними

вимоги про відсутність у приватної компанії права використовувати не за призначенням земельну ділянку в Солом'янському районі міста Києва поблизу Батиєвої гори площею близько 2,4 тис. м² і вартістю понад 15 млн грн.

Прокуратура встановила факт, що в березні 2016 року між Київською міською радою та приватною структурою було укладено угоду про поновлення договору оренди землі, яку було відведено товариству ще у 2007 році для будівництва офісно-житлового комплексу. Однак приватна структура з моменту виділення земельної ділянки не використовувала її та до того ж пропустила строк поновлення договору оренди землі.

Trusted Advisors в особі юриста Дар'ї Коротченко представляла інтереси підприємства, яке в установлений строк, а саме після закінчення договору оренди з попереднім орендарем, звернулося до Київради з метою побудувати сквер на цій ділянці. Зазначені соціальні ініціативи було нівельовано незаконним рішенням про продовження договору оренди попередньому орендодавцеві.

Також суд прийняв до уваги докази, що спірна земельна ділянка згідно з містобудівною документацією віднесена до території зелених насаджень загального користування й можлива забудова цієї ділянки суперечить інтересам територіальної громади міста Києва.

На сьогодні рішенням господарського суду м. Києва, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду, задоволено позов прокуратури м. Києва й визнано недійсним угоду про поновлення договору оренди, а також визнано відсутнім у приватної структури права користування зазначеної земельної ділянки.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua