Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, ЮРИСТ & ЗАКОН, 2017, 03, №11

Шановні читачі!

Реформу державних закупівель Уряд позиціонує як одну з найуспішніших, адже, на думку чиновників, нова процедура, побудована на максимально широкому застосуванні автоматизованих технологічних рішень, практично унеможливлює корупційні прояви. Утім, ми все-таки зосередимося на юридичному аспекті цього питання.

Чим же він цікавий? На наш погляд – передусім тим, що це перший в Україні досвід правового регулювання системи відносин, ключовим елементом якої є автоматизована система, а практично вся документація та юридично значущі факти фіксуються тільки в електронному вигляді.

На цей час, більше ніж через рік після початку широкомасштабного застосування електронної системи закупівель (і більше ніж через півроку після того, як вона стала загальнообов'язковою), уже можна говорити про те, що напрацьовано певний масив відомостей щодо того, наскільки вдалими є чинні норми законодавства. Тому редакція ЮРИСТ&ЗАКОН вважала за доцільне знову повернутися до теми публічних закупівель.

У матеріалах блоку "Тема номера" сьогодні проаналізовано накопичений досвід застосування електронних процедур закупівель, нюанси чинної процедури оскарження (яку, напевно, можна вважати свого роду тестом електронного правосуддя в частині дослідження доказів в електронній формі), практику застосування "неосновних" процедур.

Але не забуваємо ми й про інші важливі та актуальні теми. Зокрема, звертаю вашу увагу на аналіз надто цікавого рішення ВГСУ, у якому суд дійшов висновку про те, що порушення істотної умови договору не завжди є істотним порушенням договору загалом.

І насамкінець нагадую, що редакція Ю&З з нетерпінням чекає на ваші листи з пропозиціями нових тем, питаннями, рекомендаціями щодо поліпшення видання. Кожний такий лист надзвичайно важливий і цінний для нас, даючи змогу зробити видання ще цікавішим і кориснішим для вас.

 

З повагою

головний редактор

Олександр Попов

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua