Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Справи

Астерс є юридичним радником у зв'язку з першим в Україні випуском багатомільйонної фінансової гарантії зі сплати митних платежів

Юридична фірма "Астерс" стала консультантом ED&F Man, провідної транснаціональної компанії з представництвами у 60 країнах світу, у зв'язку з випуском "Укргазбанком", одним з найбільших банків України, фінансової гарантії зі сплати митних платежів на користь ДФС України на суму 195 млн. гривень для ED&F Man.

Цей проект став першим в історії України наданням фінансової гарантії зі сплати митних платежів українським банком.

"Фінансова гарантія є передбаченим Митним кодексом України інструментом, що дає змогу здійснювати ввезення чи вивезення товарів з метою їх переробки за давальницькою схемою (включаючи їх ремонт або модернізацію), тимчасово ввозити товари на митну територію України, а також переміщувати товари територією України в режимі транзиту без сплати митних платежів. Таким чином, використовуючи зазначений фінансовий інструмент, вартість якого, до речі, є відносно невисокою, компанії – споживачі послуги (виробники, переробники, перевізники) звільняються від необхідності відволікати власні обігові кошти або залучати дорогі кредитні ресурси з метою забезпечення поміщення товару під час перетину ним кордону України у відповідний митний режим", – підкреслив заступник Голови Правління "Укргазбанку" Юрій Храмов.

"Цей інноваційний проект надасть підтримку одному з провідних виробників аграрної продукції в Україні, сприяючи економічній активності та забезпечуючи стабільні робочі місця в нашій країні. Ми раді взяти участь у проекті, спрямованому на подальше стимулювання економічного розвитку України", – коментує Олексій Хомяков, партнер юридичної фірми "Астерс".

Над проектом працювала команда "Астерс" у складі партнера Олексія Хомякова та юриста Оксани Легкої.

Юристи Sayenko Kharenko сприяють формуванню та реалізації державної політики у сфері економічної конкуренції

Олександра Нагорного, радника Sayenko Kharenko, обрано на посаду заступника Голови Громадської ради при Антимонопольному комітеті України (АМКУ).

Олександр Нагорний спеціалізується з питань антимонопольного, конкурентного та фінансового права, а також має унікальний досвід консультування клієнтів з усіх питань, що входять до компетенції АМКУ.

Крім того, Володимира Саєнка, партнера Sayenko Kharenko, уже втретє обрано до складу Громадської ради. Пан Саєнко очолює практику антимонопольного права фірми та всіляко сприяє розвитку сфери конкурентного права в Україні.

Громадська рада при Антимонопольному комітеті України – постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, метою якого є забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю АМКУ та налагодження ефективної взаємодії з громадськістю.

Aequo успішно захистила інтереси компанії Zara у податковому спорі у Київському апеляційному адміністративному суді

Команда практики вирішення податкових спорів Aequo успішно захистила інтереси компанії Zara у податковому спорі у Київському апеляційному адміністративному суді.

Справа стосувалася неправомірної відмови з боку податкового органу зарахувати суми авансових внесків з податку на прибуток, сплачених компанією під час розподілу дивідендів у рахунок щомісячних авансових внесків з податку на прибуток. Обставини справи ускладнювалися різним підходом податкового органу до зарахування авансових внесків, сплачених у 2013 та 2014 роках, у той час як законодавство залишалося незмінним.

Розглянувши апеляцію Aequo, Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення місцевого адміністративного суду і прийняв рішення на користь Zara. У своєму рішенні суд, зокрема, скасував податкову вимогу та рішення про опис майна у податкову заставу, складені податковим органом, а також зобов'язав останнього належним чином зарахувати суми авансових внесків з податку на прибуток.

Команда Aequo супроводжувала судовий процес у складі старших юристів Євгена Левіцького і Мирослави Савчук та юриста Василя Міщенка під керівництвом керуючого партнера Дениса Лисенка.

Sayenko Kharenko – юридичний радник у зв'язку з отриманням дозволу АМКУ на нову систему врегулювання збитків МТСБУ

Команда практики конкурентного права Sayenko Kharenko стала юридичним радником з питань отримання дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ)

на узгоджені дії у вигляді укладення Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) і страховиками – членами МТСБУ угоди про пряме врегулювання збитків.

Угода впроваджує нову систему врегулювання збитків. Нова система дає змогу потерпілому звернутися із заявою про врегулювання збитку до страховика, з яким він укладав договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ). Потенційний потерпілий тепер зможе завчасно обрати страховика відповідно до бажаних критеріїв і бути впевненим, що в разі настання страхового випадку він гарантовано та вчасно отримає відшкодування. Страховик же матиме стимул надавати більш якісні послуги, швидко та у повному обсязі виплачувати збитки "своєму" клієнтові, з яким він пов'язаний договірними відносинами. У зв'язку з цим страховики одержать реальні стимули конкурувати не лише ціною послуги, а й її якістю.

Пряме врегулювання збитків з ОСЦПВ успішно функціонує на багатьох розвинутих страхових ринках: Франції, Бельгії, Італії та інших європейських країн. Система, розроблена МТСБУ, заснована на передовому європейському досвіді та має на меті розвиток вітчизняного ринку страхування автоцивільної відповідальності відповідно до кращих практик і стандартів.

Угоду підписали 18 страхових компаній – учасників МТСБУ: "АХА Страхування", "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ", "ПЗУ Україна", "ВУСО", "УАСК АСКА", "ОРАНТА", "ПРОСТО-страхування", "УНІКА", "ПРОВІДНА", "ІНГО Україна", "Універсальна", "Міжнародна СК", "КРЕДО", "АСКО-Донбас Північний", "Колоннейд Україна", "БРОКБІЗНЕС", "СК КРАЇНА". З 1 лютого 2017 року до угоди приєдналася СК "Європейський страховий альянс".

АМКУ надав дозвіл на узгоджені дії 27 жовтня 2016 року строком на 2 роки. Відповідне рішення АМКУ прийнято після проведення ретельного дослідження впливу узгоджених дій на ринок послуг з ОСЦПВ згідно із законодавством про захист економічної конкуренції та з урахуванням інформації про позитивний ефект від впровадження системи добровільного прямого врегулювання.

Команда Sayenko Kharenko працювала над проектом у складі старшого юриста Валентини Гвоздь, юриста Анастасії Боднар під керівництвом партнера Володимира Саєнка.

Керуючий партнер AVELLUM Микола Стеценко обраний до нового складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України

Ми раді повідомити, що Миколу Стеценка, керуючого партнера AVELLUM, обрано до складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України (Громадська рада).

Під час установчих зборів шляхом голосування обрали новий склад Громадської ради строком на два роки.

Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, який утворюється з метою забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю Антимонопольного комітету України, налагодження ефективної взаємодії з громадськістю, урахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сфері захисту економічної конкуренції.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання ЮРИСТ&ЗАКОН
Контакти редакції:
uz@ligazakon.ua